نکاتی ساده برای پیشگیری از آنفلوآنزا

سلامت نیوز: با سردتر شدن هوا و شیوع بیشتر آنفلوآنزا پزشکان برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری انجام چندین اقدام ضروری را توصیه می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر «سائول هیمز» از بیمارستان کودکان استونی بروک گفت: یکی از اقدامات مهم برای جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا تزریق واکسن است.

همچنین کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند در صورتی که گمان می‌برند به آنفلوآنزا مبتلا شده‌اند می‌توانند برای دریافت داروهای ضدویروسی همچون «تامی‌فلو» یا «رلنزا» به پزشک مراجعه کنند. این داروها به بیمار کمک می‌کنند تا شدت و مدت زمان ابتلا به این بیماری در او کاهش یابد.

علاوه بر این به مبتلایان آنفلوآنزا توصیه می‌شود در طول مدت بیماری در خانه استراحت کنند، مقدار زیادی مایعات بنوشند و تب خود را با استامینوفن و ایبوپروفن پایین آورند. همچنین در صورتی که در اطراف شما فرد مبتلا به آنفلوآنزا وجود دارد مرتب دستان خود را به خوبی شست و شو دهید.

همچنین می‌توان بدن را با استفاده از یک رژیم غذایی سالم، نوشیدن میزان کافی آب یا مایعات دیگر و داشتن خواب کافی محافظت کرد.

به گزارش هلث دی نیوز، طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری امراض امریکا در فاصله ماه‌های دسامبر تا فوریه میزان شیوع آنفلوآنزا به اوج خود می‌رسد. سلامت نیوز: نکاتی ساده برای پیشگیری از آنفلوآنزا

/ 0 نظر / 43 بازدید