همجنس گرایی از نظر دینی

همجنس گرایی از نظر دینی

همجنس گرائى چه در میان مردان باشد (لواط) و چه در میان زنان باشد (مُساحقه) از بدترین انحرافات اخلاقى است، که سر چشمه مفاسد زیادى در جامعه و مایه نابودى و هلاکت انسانها خواهد شد.
اصولاً طبیعت زن ومرد آنچنان آفرید شده است که آرامش واشباع سالم خود را در علاقه به جنس مخالف (از طریق ازدواج سالم ) مى بینند و هر گونه تمایلات جنسى در غیر این صورت انحراف از طبع سالم انسانى و یک نوع بیمارى روانى است ، که اگر به آن ادامه داده شود روز به روز تشدید مىگردد، ونتیجه اش بى میلى به (جنس مخالف) واشباع ناسالم از طریق (جنس موافق) است ، این عمل ناپسند (همجنس گرائى) باعث میشود که مردان و زنان از زناشوئى و تشکیل خانواده صرف نظر کنند ، و در نتیجه براى همیشه نسل بشر قطع گردد : بدین جهت خداوند بزرگ عمل زشت همجنس گرائى را بر تمام افراد بشر تحریم کرده، تا ناچار شوند ازدواج کنند .( تفسیر نمونه : 14 / 257 )

روان شناسان وپزشکان معروف جهان همجنس گرائى را یکى از مهمترین انحرافات جنسى قلمداد کرده اند ، مثلاً موریس دبس میگوید : یکى از انحرافات جنسى که خیلى شدید و سخت مى باشد تمایل به سمت هم جنس است .( کتاب چه مى دانم بلوغ : 64)

فروید : میگوید عشق به هم جنس را میتوان پردامنه ترین انحرافات خواند.( روان کاوى براى همه : 100)

مَضرات همجنس گرائى از نظر بهداشت وروان : این گونه روابط نا مشروع در اُرگانیسم بدن انسان وحتى در سلسله اعصاب وروان اثرات ویران گرى دارد، افراد (همجنس گرا) تدریجاً به انزوا و بیگانگى از اجتماع و سپس بیگانگى از خویشتن رو مى آورند، وممکن است به بیمارى هاى جسمى و روانى مختلفى گرفتار شوند .( تفسیر نمونه : 14 / 257 )

در زشتى و پستى هنجنس گرائى امام صادق (علیه السلام) میفرماید : (ان الذکر یرکب الذکر فیهتز العرش لذلک )
هر گاه جنس مذکّر با مذکّر آمیزش کند عرش خداوند به لرزه در مى آید .( وسائل الشیعه : 14 / 269 )

در روایت دیگرى از امیر المؤمنین على (علیه السلام)از پیغمبر اکرم (صلی الله علیه وآله) : شنیدم چنین میفرموند (لعن الله المشبهین من الرجال بالنساء والمشتبهات من النساء بالرجال) لعنت خدا بر آن مردى باد که خود را شبیه زنان مى سازد (بامردان آمیزش جنسى مى کند) ولعنت خدا بر زنانى باد که خود را شبیه مردان مى کنند.( وسائل الشیعه : 14 / 255 )

دانشمندان میگویند : ادامه کار همجنس بازى تمایلات جنس را نسبت به جنس مخالف در انسان تدریجاً مى کاهد و احساس زنانه در او پیدا میشود ، وهر دو گرفتار ضعف مُفرط جنسى وسرد مزاجى میشوند ، بطورى که بعد از مدتى قادر به آمیزش طبیعى (آمزیش با جنس مخالف) نخواهند بود ، به همین دلیل و به دلایل اخلاقى واجتماعى دیگرى اسلام شدیداً همجنس گرائى را در هر شکل وصورت تحریم کرده و براى آن مجازاتى شدید که گاه به سر حد اعدام مى رسد ، قرارداده است، حکم همجنس گرائى در مردان خواه فاعل باشد یا مفعول اعدام است. و همجنس گرائى در زنها پس از ثابت شدن صد تازیانه و بعضى از فقهاء گفته اند : اگر زن شوهر دارى این عمل را انجام دهد حد او اعدام است .( وسائل الشیعه : 14 / 255 )

/ 1 نظر / 27 بازدید
سلمان محمدی

سلام. من هم مثل شما با همجنسگرایی مخالف ام و حتی معتقدم حذف آن از طبقه بندی اختلالات روانپزشکی دلایل علمی کافی نداشته است. اما فکر میکنم در برخورد با آن با شما اختلاف دارم. اولا عده ای و شاید عده زیادی از همجنسگرایان بیمارند و باید آنها را درمان کرد که البته درمانشان هم بسیار سخت است و اصلا یکی از دلایل حذف آن از طبقه بندی اختلالات روانی همین بوده که می گفتند حالا که درمان نمیشود پس شاید اصلا مریضی نیست و از این حرفها که البته من قبول ندارم. اما اگر بپذیریم که برخی از اینها بیمارند دیگر نمیتوانیم بگوییم باید اعدامشان کرد. ثانیا آن عده ای هم که بیمار نیستند به نظر من هدف دین رفع این رفتار در آنها بوده. پس اگر با روشی بجز اعدام بتوان این رفتار را در آنها کاهش داد نظر دین تامین شده و اصراری بر اعدام آنها نباید داشت.