راز های کوچک همسر داری4


همسر اختصاصی


در آخرین بخش از این نوشته ها به یک مطلب اساسی می خواهم بپردازم وآن این مسئله است که بعضی از زنان تنها وقتی که به عروسی می روند خود را زیبا و مرتب و پاکیزه می کنند این عمل بر خلاف دستور اسلام است ، زن همواره بایدبرای شوهرش زیبا و جذاب باشد و در میهمانی ها هم زیبایی و عطر او را تنها زنان ببینند نه مردان نامحرم متاسفانه این مسئله در عروسی های خانواده های که ادعای مذهبی بودن دارند هم مورد دقت قرار نمی گیرد.


مثلا با صورت آرایش کرده چادر به سر می کنند و در بین نامحرمان حاضر می شوند و یا با همان وضع در پشت ماشین وانت ویا نیسان می نشینند و دنبال عروس می روند غافل از این که زن نباید آرایش خود را به مرد نا محرم نشان دهد .


این مسئله در بین اطرافیان عروس و داماد بیشتر اتفاق می افتد مثلا خواهران عروس در کنار آنها حاضر می شوند ( درمعرض دید داماد ) و عکس می اندازند و برادران داماد نیز همینطور (با توجه به اینکه هر چند عروس چادر به سر می کند ولی صورت آرایش کرده او بیرون است ) . البته وضع در خانواده های غیر مذهبی بد تر از این حرفها ست .


اسلام دوست دارد زن و شوهر فقط مخصوص همدیگر باشند و لذت جویی های آنها محدود به حریم خانواده باشد که اگر اینگونه نباشد حریم خانواده از هم می پاشد . زنانی که با چهره آرایش شده در مجامع عمومی حاضر می شوند و با این کار خود آشوب در دل شوهر دیگران می اندازند باید بدانند که در گوشه دیگر شهر زن دیگری مشغول آتیش انداختن به زندگی اوست.


یکی بامدادن به فصل بهار
جوانی به باغی فتادش گذار
بشاخی،گلی دید خوش رنگ وبو
که از جان و دل گشت مشتاق او
گلویش بیفشرد و کردش جدا
ز گلهای دیگر به جورو جفا
چو آن گل شد جدا ز شاخ درخت
بیفتاد در دست آن تیره بخت
بکرد از طریق تحسر نگاه
به یاران و از دل براورد آه
بگفتا که ای خواهخران عزیز
برای شما هست این روز نیز
گذارید آرایش خود کنار
بگیرید در زیر برگی قرار
نمائید خود را از این دم نهان
که مانید ایمن ز غارتگران
 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: همسران


تاريخ : ٢٢ خرداد ۱۳۸۸ | ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : صادق ماهیدشتیان | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.